Dotacje na rzecz ekologii i współpracy Polski i Saksonii
Trwa nabór wniosków w dwóch priorytetach programu Interreg Polska-Saksonia. W obu przypadkach aplikacje wolno zgłaszać do 12 maja.
Program Interreg Polska-Saksonia 2021-2027 łączy wybrane obszary województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego po polskiej stronie oraz wybrane jednostki terytorialne Saksonii po stronie niemieckiej. Jest kontynuacją programu realizowanego w latach 2014-2020 i, tak jak wcześniej, ma być narzędziem pozwalającym zacieśniać współpracę i rozwiązywać problemy, które występują po jednej i po drugiej stronie granicy.
Jednym z takich wyzwań są te związane z kwestiami środowiskowymi, w tym z przewidywanymi zmianami klimatycznymi i koniecznością przygotowania się do nich. Chociaż zmiany klimatu są poważnym wyzwaniem w skali światowej, to już konsekwencje zmian mają lokalny wymiar. Analiza społeczno-gospodarcza, przygotowana na potrzeby opracowania programu na lata 2021-2027, potwierdza potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi na wzajemną koordynację działań na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym oraz adaptacji do takich zmian.
Opracowania i działania
Jak można przeczytać w dokumencie, wzajemna współpraca wszystkich istotnych podmiotów (samorządów, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń przedsiębiorców itp.) jest niezbędna do osiągnięcia efektu skali wobec łagodzenia negatywnych skutków zmian klimatu. Wskazuje się w nim potrzebę opracowania wspólnych transgranicznych systemów monitorowania, ostrzegania, reagowania i zarządzania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta